آنکارا

آنکارا

Things to do - general

آنکارا یکی از کلانشهر های ترکیه می باشد؛

نام آنکارا از واژه سلتی آنسیرا (Ancyra) به معنای لنگر (anchor) ریشه گرفته است.

آنکارا (در قدیم: آنقره) پایتخت و پس از استانبول دومین شهر بزرگ کشور ترکیه است. این شهر هم‌چنین مرکز سیاسی استان آنکارا است.

آنکارا شهری جدید و نسبتاً مدرن با ۴٬۳۱۹٬۱۶۷ نفر جمعیت است (آمار ۲۰۰۵). از مراکز دیدنی آن می‌توان آرامگاه آتاتورک و برج گردان خرید آتاکوله را نام برد.

اکثریت جمعیت این شهر را مردمان ترک آناتولی تشکیل می‌دهند.

متروی لوزان این کلانشهر در سال ۱۹۹۶ تأسیس شده و هم اکنون دارای ۴ خط و ۴۵ ایستگاه می‌باشد.

آنکارا شاهراه ارتباطی و قطب حمل و نقل ترکیه محسوب می شود که دقیقا در مرکز کشور و قلات آناتولی قرار گرفته و راه را برای دسترسی مسافران به سایر مناطق مهم ترکیه هموار می کند.

بهترین وقت سفر به آنکارا

این شهر آب و هوای قاره ای دارد؛ زمستان ها به خاطر ارتفاع از سطح دریا، سرد و پربرف است و تابستان های گرم و خشک. تابستان این شهر از سایر شهرهای ساحلی ترکیه مطبوع تر است. شب های تابستانی، گاهی خنک هم می شود، آن قدری که بد نیست ژاکتی به همراه داشته باشید. باران بیشتر در بهار و پاییز می بارد، اما معمولا مقدارش زیاد نیست و نباید نگران خیس شدن بشوید. این شهر را بهتر است ماه های مه (اردیبهشت)، ژوییه (خرداد) و از سپتامبر تا نیمه اکتبر (از اواسط شهریور تا اواخر مهر) دید.

جاذبه های گردشگری آنکارا

  • معبد آگوستوس و روم
  • تئاتر رومی
  • قلعه آنکارا
  • موزه فرهنگ
  • موزه هوانوردی
  • موزه نقاشی
  • موزه رادیو و تلویزیون ترکیه
  • موزه مردم شناسی
  • شهربازی فوق العاده
  • پارک جنگلی آتاتورک

مراکز خرید در این شهر

یکی از مهم ترین بخش های سفر به آنکارا سرزدن به مراکز خرید است و گردشگران برای تهیه سوغات و تفریح هم که شده سری به بازارها و مراکز خرید شهر می زنند. مراکز تجاری آنکارا در ترکیه معروف بوده و تعدادی از گردشگران تنها جهت تجارت و خرید از این مراکز تجاری به آنکارا سفر می کنند.

بازدیدکنندگان از این شهر معمولا مایل هستند از فروشگاه های قدیمی در چیکریکچیلار یوکوشو نزدیک به اولوس دیدن کنند. خیابان مسگران یا باکیرجیلار چارشیسی محبوبیت خاصی دارد و بسیاری از اشیای جالب قدیمی و جدید را، علاوه بر اشیای مسی، می توان در اینجا یافت، مانند جواهرات، فرش، لباس، عتیقه جات و کارهای سوزن دوزی شده و غیره. با رفتن به بالای تپه به سمت دروازه ارگ، می توانید مغازه های جالب بسیاری را ببینید که ادویه ها، مویه های خشک شده، آجیل و هر نوع محصول دیگری را می فروشند.

اینجا مجموعه ای بزرگ و بسیار تازه است. مراکز خرید مدرن بیشتر در کیزبلای و در خیابان تونالی هیلمی واقع در چانکایا یافت می شوند. این منطقه شامل بازار مدرن کاروم و همچنین برج آتاکوله در چان کایا است. از بالای آناکوله در ارتفاع ۱۲۵ متری، منظره باشکوهی بر فراز تمام شهر وجود دارد. رستوران چرخانی نیز وجود دارد که در آن می توان به شکل آسوده تری از کل چشم انداز لذت برد. گالریا در اومیت کوی، مرکز بیل کنت، آرمادا در سوگوت اوزو، میگروس آک کپرو و کارفور در باتی کنت سایر فرصت ها برای یک خرید مدرن هستند.

آژانس مسافرتی ابروباد برگزار کننده تورهای لحظه آخری به این مقصد زیبا با شرایط نقد و اقساط
تورهای آنکارا همراه با خدمات ویژه مسافرتی است که شامل پرواز رفت و برگشت، اقامت در هتلهای برتر ، گشتهای شهری و همراه با راهنمای فارسی زبان
مشاهده کلیه تورهای لحظه آخری آژانس مسافرتی ابروباد
مشاهده کلیه پکیج های آژانس مسافرتی ابروباد

 

متاسفانه در حال حاضر هتلهای این شهر در سایت بارگزاری نشده است.

تور آنکارا پرواز ایران ایر

تور آنکارا پرواز ایران ایر

آنکارا
تور آنکارا پرواز ایران ایر تور آنکارا پرواز ایران ایر با شرایط پرداخت نقد و اقساط اجرای تور آنکارا ادامه مطلب...